Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /ccc/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /ccc/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /ccc/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Attila Valter trzeci w klasyfikacji generalnej Tour of Antalya – CCC Sport Team

Attila Valter trzeci w klasyfikacji generalnej Tour of Antalya

Po trzech etapach tureckiego wyścigu Tour of Antalya, Attila Valter zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i traci 11 sekund do prowadzącego w niej Szymona Rekity (Leopard Pro Cycling). Sobotni etap zawodnik CCC Development Team zakończył na piątym miejscu.

Trzeci, królewski etap Tour of Antalya liczył prawie 92 km. Kolarze rozpoczęli go w deszczu. Mimo niesprzyjającej aury tempo było bardzo wysokie. Doszło też do małej kraksy, w której uczestniczyło 5 zawodników. Przed pierwszą górską trzeciej kategorii, zlokalizowaną w okolicach 10 – 11 km, uformował się odjazd liczący ponad 20 zawodników. Było w nim trzech kolarzy CCC Development Team – Piotr Brożyna, Michał Paluta, Kamil Małecki. Peleton trzymał tę sporą ucieczkę na krótkiej smyczy – jej przewaga oscylowała wokół 40 – 60 sekund. Kiedy harcownicy rozpoczynali finałowy podjazd mieli w okolicach 20 sekund przewagi nad resztą.

– Wiedziałem, że na tej pierwszej premii peleton się porwie. I muszę przyznać, że trochę się obawiałem tej ucieczki. Na szczęście mieliśmy w nim swoich przedstawicieli – mówił Attila Valter. – Tuż po starcie od razu poszło mocne tempo, dodatkowo jeszcze padał deszcz, więc jechałem bardzo skupiony i skoncentrowany. Wiedziałem, że spoczywa na mnie duża odpowiedzialność, że chłopaki skupią się na tym, abym wysoko rozpoczął finałowy podjazd. Chciałem dobrze wykończyć ich pracę – opowiadał Valter.

Świetną pracę dla Węgra wykonali: poobijany po wczorajszej kraksie Kamil Małecki i Patryk Stosz, który od rana narzekał na problemy żołądkowe. – Pokazali ogromne serce do walki. Na podjeździe czułem się mocny i szedłem własnym tempem. Systematycznie wyprzedzałem pozostałych z ucieczki kolarzy. Na ostatnim kilometrze minąłem 10 zawodników – relacjonował Valter, który na mecie trzeciego etapu zameldował się jako piąty.

Dzięki temu znacząco podskoczył w klasyfikacji generalnej i zajmuje obecnie 3. miejsce. Ma 11 sekund straty do prowadzącego w niej Szymona Rekity (Leopard Pro Cycling), który na pozycję lidera wskoczył po wygraniu sobotniego etapu Tour of Antalya. W niedzielę kolarzy czeka ostatni, najdłuższy etap wyścigu. Trasa ma sprzyjać najszybszym zawodnikom w peletonie. Do pokonania będzie 157 km.