Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /ccc/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /ccc/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /ccc/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Kolarze CCC Development Team po pierwszym etapie Tour of Antalya – CCC Sport Team

Kolarze CCC Development Team po pierwszym etapie Tour of Antalya

Pagórkowata trasa, wąskie, momentami szutrowe drogi – to zafundowali kolarzom na pierwszym etapie organizatorzy Tour of Antalya. Najlepszy z “Pomarańczowych” Michał Paluta ukończył czwartkowe zmagania na 8. miejscu. Wygrał Mathieu van der Poel (Corendon-Circus).

Trasa pierwszego etapu Tour of Antalya liczyła 141 km. Na samym początku oderwał się James Fouche (Team Wiggins Lecol), który systematycznie powiększał swoją przewagę nad peletonem. Po ponad godzinie ścigania miał ok. 3 minut przewagi nad peletonem. Między nim, a grupą zasadniczą jechało jeszcze dwóch kolarzy: Jeremy Morel (Club de La Defense) i Adne van Engelen (Bike Aid). Po ponad 50 km dwójka została wchłonięta przez peleton, a Fouche utrzymywał przewagę 2 minut. “Pomarańczowi” cały czas jechali razem. – Mocno się pilnowaliśmy, bo wyścig był dość nerwowy i dochodziło do kraks – mówił Kamil Małecki.

– Etap rozpoczął się w bardzo malowniczej scenerii, ale od początku było dość nerwowo. Przez zdecydowaną większość trasy jechaliśmy góra – dół, góra – dół dość zmiennym tempem – mówi Attila Valter i dodaje, że bardzo wymagający był odcinek, który można było określić mianem szutrowego. Liczył on 40 – 50 km.

Na 76 km znajdowała się premia górska III kategorii. Jako pierwszy zameldował się na niej James Fouche (trzeci był Szymon Tracz) i od tego momentu przewaga zawodnika Team Wiggins Lecol zaczęła maleć. Został on złapany przez peleton po przejechaniu ok. 100 km. Kolarze jechali już wtedy droga szybkiego ruchu i musieli walczyć z wiatrem. – Na ostatnich kilometrach było kilka prób ataków, rantów, na szczęście nic się nie porwało – mówił Kamil Małecki. – Kiedy wjechaliśmy na drogę szybkiego ruchu, było trochę kraks, zwłaszcza nawet ja się niegroźnie zczepiłem z kilkoma kolarzami. Natomiast żaden z naszych zawodników nie leżał – dodał Attila Valter.

– W końcówce było bardzo nerwowo, każda drużyna chciała być z przodu. Na trzy kilometry do mety wziąłem Michała Palutę na koło i wyszedłem, ze względu na liczne zakręty i dość wąską drogę. Na 1,5 km do mety odbiłem, a Michała przejął Patryk Stosz – powiedział Kamil Małecki. Meta znajdowała się przy nadmorskiej promenadzie, zanim jednak kolarze wjechali na ostatnią prostą, musieli pokonać m.in. niewielki podjazd i kręte, parkowe alejki. Finalnie, najlepsza trójka kolarzy CCC Development Team znalazła się w pierwszej dwudziestce. Najwyżej z „Pomarańczowych” sklasyfikowany był Michał Paluta, który zakończył etap na 8. miejscu. Wygrał Mathieu van de Poel (Corendon-Circus). W klasyfikacji generalnej Michał Paluta zajmuje 9., a Attila Valter 12. miejsce. Strata każdego z nich do lidera wynosi 10 sekund.

Piątkowy, drugi etap Tour of Antalya będzie liczył 111 km. Organizatorzy zdecydowali się na korektę trasy ze względu na zniszczone przez deszcze drogi. Trasa nie będzie więc tak bardzo pofałdowana. A możliwy scenariusz to, podobnie jak dzisiaj, finisz z peletonu.

1. Mathieu van der Poel (Corendon-Circus)

2. Dusan Rajovic (Adria Mobil)

3. Bas van der Kooij (Monkey Town – A Block CT)

.

.

8. Michał Paluta (CCC Development Team)

11. Attila Valte (CCC Development Team)

16. Patryk Stosz (CCC Development Team)