Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /ccc/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /ccc/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /ccc/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Marcowe debiuty zawodników CCC Development Team – CCC Sport Team

Marcowe debiuty zawodników CCC Development Team

Stanisław Aniołkowski, Piotr Pękala, Damian Papierski, Kacper Walkowiak i Karol Wawrzyniak – tych zawodników wybrał dyrektor sportowy Tomasz Brożyna na dwie chorwackie “jednodniówki”. Pierwsza z nich – Umag Trophy – już 6 marca.

– Dla czterech zawodników będzie to pierwszy start po okresie przygotowawczym. Zobaczymy, jak będzie wyglądać ich forma – mówi Tomasz Brożyna. Kolarzem, który jako jedyny z tej grupy, ma za sobą debiut w pomarańczowych barwach jest Stanisław Aniołkowski. – Na treningach widać, że zawodnicy świetnie się rozumieją i tworzą zgrany team. Przyszedł więc czas, aby sprawdzić, jak ci najmłodsi radzą sobie w warunkach wyścigowych – dodaje Tomasz Brożyna.

Środowy Umag Trophy będzie dla trójki kolarzy szczególny jeszcze pod jednym względem – Damian Papierski, Kacper Walkowiak i Karol Wawrzyniak pojadą swój pierwszy wyścig w elicie. – Staszek Aniołkowski i Piotrek Pękala ścigali się już w tej kategorii, dlatego będą służyć radą i doświadczeniem pozostałym kolegom – wyjaśnia Tomasz Brożyna.

– Po obozach w Hiszpanii i w Turcji jestem pozytywnie nastawiony na debiut w CCC Development Team i w nowej kategorii. W tym momencie uważam, że z formą jestem w odpowiednim miejscu. Przygotowania zostały zrealizowane przeze mnie w stu procentach – mówi Karol Wawrzyniak, który dodaje, że brakowało mu już ścigania. – Bardzo lubię ten stan towarzyszący wyścigom – koncentrację, skupienie i motywujące napięcie – wyjaśnia kolarz CCC Development Team. Motywacji nie brakuje także Piotrowi Pękale. – Solidnie przepracowałem styczeń i luty, więc dobrze będzie sprawdzić, jaka jest moja dyspozycja. Zawsze przed pierwszymi startami czuję lekki stres, ale podobnie jak u Karola – jest to dla mnie czynnik motywujący. Jestem ciekawy jak będzie wyglądało ściganie w nowej ekipie, na nowym sprzęcie, w wyścigach, w których jeszcze nie startowałem – mówi Piotr Pękala.

Dobrej myśli przed pierwszym “przepaleniem nogi” jest również Kacper Walkowiak. – Dwa ciężkie obozy przygotowawcze znacząco podniosły mój poziom sportowy. Bliżej startu będzie odczuwalne bojowe nastawienie. Debiut w nowych barwach zawsze jest czymś wyjątkowym i na pewno sprawi, że motywacja dodatkowo wzrośnie – wyjaśnia Walkowiak i deklaruje, że chorwackie „jednodniówki” będą dla niego cenną lekcją. – Dla takiego młodego zawodnika jak ja, możliwość regularnego ścigania się i zdobywania doświadczenia jest bardzo istotna. Każdy wyścig jest ważny. W końcu to praktyka czyni mistrza – dodaje z uśmiechem kolarz CCC Development Team.

W środę kolarze będą ścigać się na rundach, łącznie trasa chorwackiego Umag Tropy liczyć będzie 161 km. – Z profilu wyścig może nie wygląda na bardzo wymagający, ale rozmawiałem z chłopakami, którzy startowali w nim w tamtym roku i mówili, że dużą rolę może odgrywać wiatr. Myślę, że jak na pierwszy start jest to dobra trasa, aby spokojnie wprowadzić się w tryb wyścigowy – mówi Piotr Pękala. Karol Wawrzyniak dodaje, że trasa może sprzyjać ucieczkom. – Wyścig może być szybki. Jestem też ciekawy tej hopki na trasie, na szczęście zdążymy zrobić rekonesans trasy – dodaje kolarz CCC Development Team. Kolejny wyścig zawodnicy pojadą w sobotę.

Wyścig: Umag Trophy (1.2)

Skład: Stanisław Aniołkowski, Piotr Pękala, Damian Papierski, Kacper Walkowiak, Karol Wawrzyniak

Dyrektor sportowy: Tomasz Brożyna